Aktualności

20.06.2013

Rolkomania w Porcie Lotniczym Łódź

Już w najbliższy piątek 21 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rolkach na kolejną Rolkomanię. Ponownie spotkamy się w Porcie Lotniczym Łódź, gdzie do dyspozycji rolkarzy będzie nie tylko płyta postojowa, ale po raz pierwszy pas startowy.

Na teren lotniska wjeżdżamy po starcie ostatniego samolotu czyli o 22.00. Rolkarze będą mieli okazję poszaleć na płycie postojowej nr 2 o wielkości ponad 29 000 m². O północy ochotnicy wyjadą na podświetlony pas startowy o długości 2,5 km. Każdy uczestnik, aby móc wejść na teren lotniska, będzie musiał przejść kontrolę bezpieczeństwa taką jak przed wejściem na pokład samolotu oraz zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Osoby poniżej 18-go roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego lub po okazaniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego. W strefie zastrzeżonej czynne będą sklepy z napojami ponieważ na teren nie można wnosić płynów w pojemnikach powyżej 100 ml oraz przedmiotów tzw. niebezpiecznych.

Lista tych przedmiotów znajduje się na stronie internetowej lotniska http://lotnisko.lodz.pl/pl/strona/Lista_przedmiotow_zabronionych/83.

Finał imprezy zaplanowany jest na godzinę 1.00.

Informujemy, że w imprezie uczestniczyć mogą wyłącznie osoby na rolkach.

REGULAMIN ROLKOMANII

Rolkomania – to wydarzenie, odbywające się cyklicznie od ponad roku w Łodzi. Skupia miłośników 8-kółek, od 3 do 103 lat i jest połączone ze szkółką rolkarską, w której każdy może nauczyć się podstaw rolkowego kunsztu. W Łodzi odbyły się już cztery imprezy rolkowe - na ulicy Piotrkowskiej, w Porcie Lotniczym, w Atlas Arenie oraz w Manufakturze. Wszystkie te edycje udowodniły, że coraz więcej ludzi uprawia ten sport i jest to dla nich nie tylko świetna forma rekreacji ale i dobra zabawa. W Rolkomanii biorą udział grupy rolkarzy z całej Polski.
powrót
  •