Aktualności

24.07.2013

Urodzinowa wycieczka po lotnisku

W niedzielę, 28 lipca zapraszamy na serię wycieczek po Porcie Lotniczym Łódź zorganizowanych w ramach obchodów 590. urodzin Łodzi.
Już od ponad roku łódzki port lotniczy posiada nowy terminal. Jego nowoczesna elewacja wykonana jest ze szkła i aluminium. Budynek zajmuje ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych. Ma cztery kondygnacje użytkowe: piwnicę, parter, antresolę z pokojami socjalnymi, piętro (z pomieszczeniami na gastronomię, handel, usługi, biura podróży i stanowiska linii lotniczych) oraz kondygnację techniczną. 20 metrów wysokości ma wieża dyżurnych portu. Chętni mogą skorzystać z przeszklonego tarasu widokowego.
Do dyspozycji podróżnych są dwie poczekalnie oraz pasaż handlowo-usługowy, gdzie można zrobić zakupy w strefie wolnocłowej lub skorzystać z usług gastronomicznych. Na 15 stanowiskach typu „check-in" można odprawić 2 mln pasażerów rocznie, czyli 1300 na godzinę. W nowym obiekcie znajdują się też pomieszczenia dla służb mundurowych funkcjonujących w porcie: Straży Granicznej, Urzędu Celnego, Służby Ochrony Lotniska, policji, handlingu i dyżurnych.
Na stronie www.uml.lodz.pl/urodziny znaleźć można szczegółowe opisy i plany wycieczek.
powrót
  •